O NAS

Wszystko zaczęło się od naszych rodzinnych podróży do Azji. Była Tajlandia, Sri Lanka, Chiny, Japonia, Indonezja, Filipiny, aż w końcu Wietnam.

Fascynacja Wietnamem okazała się tak duża, że postanowiliśmy odwiedzić go drugi raz. Wietnam to nie tylko piękne krajobrazy: góry, dżungla, zielone pola ryżowe, piaszczyste plaże i delta Mekongu, ale również przepyszna, aromatyczna kuchnia i wspaniała kawa. Kiedy podróżowaliśmy po Wietnamie, codziennie robiliśmy sobie przerwy w tamtejszych kafejkach. Obserwowaliśmy życie toczące się na ulicach Sapy, Hanoi czy Sajgonu i delektowaliśmy się nią. Zachwycił nas jej aromat, głęboki smak, intensywna czerń, gęsta konsystencja i charakterystyczna czekoladowa nuta. Odkrywaliśmy jej walory, próbując przyrządzoną na różne sposoby – jako klasyczną czarną, tradycyjnie po wietnamsku, czyli ze słodkim skondensowanym mlekiem, czy mrożoną. Zawsze była doskonała. Po powrocie do Polski tęskniliśmy za jej niepowtarzalnym smakiem.

I tak zrodził się pomysł współpracy z firmą Trung Nguyen, słynnym na całym świecie producentem wietnamskiej kawy. Od marca 2018 r. nasza firma NajlepszeKawy.pl jest oficjalnym importerem i dystrybutorem kawy Trung Nguyen w Polsce. Kawa jest sprowadzana bezpośrednio przez nas. Dzięki temu możemy zaoferować Wam świeżą, doskonałej jakości i w przystępnej cenie, taką, w jakiej zakochaliśmy się podczas naszych podróży po Wietnamie.

Cieszymy się, że możemy podarować namiastkę Orientu. Dla coraz liczniej odwiedzających Wietnam polskich turystów, smak wietnamskiej kawy nie musi pozostawać już tylko w sferze wakacyjnych wspomnień.

Pod koniec 2019 roku zostaliśmy zaproszeni przez zarząd firmy na spotkanie dystrybutorów kawy Trung Nguyen z całego świata. Zjazd odbył się na początku stycznia 2020 r., tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Odwiedziliśmy plantacje, a w jednej z fabryk obserwowaliśmy kolejne etapy procesu produkcji kawy. Uczestniczenie w ogromnej, korporacyjnej azjatyckiej imprezie było dla nas, Europejczyków, niezwykle ciekawym doświadczeniem.